Zdravotní klaun

V Seznam.cz jsme neformální a máme smysl pro humor. Říká se, že smích léčí. I proto podporujeme sdružení Zdravotní klaun a společně s ním pravidelně přinášíme smích a radost hospitalizovaným dětem po celé České republice. Zdravotní klauni pacienty odreagují od strachu, napětí a úzkostí spojených s léčbou nebo z neznámého nemocničního prostředí.
Zdravotní klauni mají nos na dobré lidi i v Seznam.cz

Víme, že pomáhat hospitalizovaným dětem jde i jinak. Není třeba mít červený nos a kapsy plné rekvizit – ne každý v sobě má ten dar. Zdravotních klaunů je jen pár desítek. Ale dobrých lidí, kteří jejich činnost umožňují, je dost. V období od 15. 12. do 29. 12. 2017 Zdravotní klaun poděkoval a přestavil některé dlouhodobé dárce na domovské stránce Seznam.cz, na Seznam Zprávách a také na serveru Proženy.cz. Právě díky příspěvkům individuálních dárců totiž mohou Zdravotní klauni otevírat dveře nemocničních pokojů i srdce malých pacientů a jejich rodin po celé České republice. Dnes navštěvuje 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně 64 nemocnic a 7 domovů pro seniory.

Představení charitativních partnerů na pražské centrále

Ve středu 12. 4. 2017 v pražské centrále všichni partneři Seznam.cz představili svoji práci – co dělají a čemu se věnují. Seznamáci tak měli příležitost zjistit, komu dlouhodobě společnost pomáhá. Zdravotní klauni v letošním roce oslavili patnáct let působení v České republice, během kterých přinášejí radost a úsměv do českých nemocnic, hospiců i do rodin, kde smích je tím nejlepším lékařem. Jak to dokáží v praxi, dala zaměstnancům zažít dvojice klaunů, od které téměř nešlo odejít. Po jejich návštěvě zůstala všem hladina humorinu v krvi na optimální úrovni ještě dlouho.

Vánoční snídaně s Klaunem

16. 12. 2015 jsme uspořádali další z tradičních snídaní, tentokrát ve prospěch Zdravotního klauna. Nejrůznější sladké i slané dobroty provoněly recepci společnosti Seznam.cz. Bylo už jen na chuti každého, kterou laskominu si vybere, a přispěje tak dobré věci. Kdo tedy nešel do práce přímo za nosem, toho jistě nalákala krása výzdoby, o kterou se postarala mateřská školka Seznámek. Celou akci zaštiťovala skvělá Gizela Kyselá, která přispívala k dobré a uvolněné atmosféře.

Vánoční klauniády dětem v nemocnicích rozsvítí svátky i letos

I v roce 2014 proběhla vánoční sbírka, jejíž cílem je potěšit děti, které musí z různých důvodů trávit období svátků v nemocnici. Na domovské stránce www.seznam.cz byli návštěvníci prostřednictvím služby Seznam Tip vyzváni, aby se zapojili do vánoční sbírky. Ta přispěla na uskutečnění série svátečních klauniád. Od 24. 12. do 31. 12. 2014 proběhlo v jednadvaceti nemocnicích 34 klauniád, které vykouzlily úsměv na tváři zejména dětským onkologickým pacientům. Zapojili se také zaměstnanci společnosti Seznam.cz, kteří stáli u zrodu této jedinečné vánoční akce a přispěli téměř 10 000 korunami.

Sbírka knížek pro onkologicky nemocné pacienty

V červnu zaměstnanci společnosti Seznam.cz poprvé uspořádali sbírku knih, které onkologicky nemocným pacientům mají zkrátit čas a pomoci jim se odreagovat v průběhu čekání na nepříjemný zákrok. O sbírky byl velký zájem také u široké veřejnosti, vedle dlouhé řady jednotlivců i se připojila také skupina příznivců knih, nazvaná Co čteme s 14 000 členy. V průběhu dvou červnových týdnů se sešlo neuvěřitelné množství knih, které poputují do knihoven Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do dalších klinik po celé České republice. Protože Zdravotní klaun nepomáhá jen dětským pacientům, knihy byly určené primárně pro dospělé čtenáře. Více informací v článku na serveru Novinky.cz

Pojďme dětem v nemocnicích zpříjemnit Vánoce!

Ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací ADRA se Seznam.cz rozhodl zopakovat sbírku textilu. Ta proběhla od 2. do 16. ledna na centrále a pěti pobočkách Seznam.cz.

Na letošní Štědrý den přicházíme s vánoční sbírkou, kterou původně vymysleli sami zaměstnanci Seznam.cz. Ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Zdravotní klaun jsme připravili adventní projekt, který upozorňuje na smutný fakt, že řada dětí musí trávit Vánoce a Nový rok na nemocničních lůžkách, protože jim jejich zdravotní stav nedovolí opustit nemocnice. Jedná se zejména o malé pacienty z onkologických oddělení, transplantačních jednotek nebo JIPek.

Zdravotní klaun

Hezké adventní dny, veselé Vánoce a mnoho šťastných (s)hledání v příštím roce!

Do roku 2013 bychom vám rádi popřáli hodně smíchu a dobré nálady. Proto jsme opět ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun, velkým odborníkem na využívání humoru ve zdravotnictví, připravili PF přání pro příští rok. Děti z českých nemocnic, které klauni navštěvují, nakreslily obrázky, jak si představují, že Seznamácký pejsek Krasty slaví Vánoce. Věříme, že vám naši malí malíři vykouzlí úsměv v srdci i na tváři! http://vanoce2012.seznam.cz/

Vánoce 2012

Krásné Vánoce a smích po celý rok od Seznam.cz

22. prosince 2011 - Aby byl i rok 2012 plný radosti a smíchu, vytvořili jsme pro naše uživatele, dodavatele i klienty novoroční přání ve spolupráci se sdružením Zdravotní klaun. Děti z českých nemocnic, které klauni pravidelně navštěvují, nakreslily pro Seznam.cz obrázky. Zadání bylo jednoduché: Jak slaví Krasty Vánoce? Výsledek vidíte na obrázku a všechny kresby dětí najdete na seznamáckém Flickru.

PF 2012 Jak vznikalo PFko

Zakladatel zdravotních klaunů na chatu Lidé.cz

Gary Edwards, zakladatel sdružení a zdravotní klaun, byl v září 2011 hostem na chatu Lidé.cz, kde vážně i s humorem odpovídal na dotazy našich uživatelů. Záznam chatu si můžete přečíst na Lidé.cz. Ve stejném měsíci jsme Zdravotní klauny podpořili také v rámci Seznam.cz Tipu na homepage a upozornili tak na jejich nové webové stránky.

Zdravotní klaun