Seznam.cz studentům

Podporujeme vzdělávání a rozvoj nejen svých zaměstnanců, ale i veřejnosti. Klíčová je pro nás spolupráce se studenty vysokých škol. Kromě výuky pořádáme přednášky odborníků, kteří v Seznam.cz působí, a to v oborech IT, marketing, obchod atd.

Spolupracujeme například s ČVUT, Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy, Provozně ekonomickou fakultou ČZU, Masarykovou univerzitou v Brně. Stipendiem podpoříme studenty nově akreditovaného studijního programu Softwarové inženýrství a technologie na FEL ČVUT (radsitu.fel.cvut.cz) a jsme generálním partnerem Business IT Clubu.

Veřejnost jsme v minulosti podpořili zapojením do projektu Stáže ve firmách – vzdělávali jsme zájemce praxí v naší společnosti. Podpořili jsme také projekt Pět statečných, na podporu nevidomých.

Trainee program

V dubnu 2015 jsme vyhlásili 1. ročník Trainee programu. V rámci programu je možno vybrat si jeden ze dvou směrů – program pro programátory, který je možno absolvovat v Praze nebo v Brně, a program pro budoucí produktové managery, který je v Praze.

Co je náplní programů? Programátoři stráví rok v několika vývojových týmech a budou programovat nebo navrhovat části různých aplikací pro Mapy.cz, Stream, Email, Novinky i další naše služby. Produkťáci si vyzkouší práci na mediálních i vyloženě technologických službách, budou mít možnost poznat projektové přístupy několika týmů a ukážeme jim naše know how, třeba proč a jak zavádíme pretotyping.

Programy jsou primárně vhodné pro studenty a studentky posledních ročníků magisterského studia, popřípadě pro doktorandy, kteří už mají alespoň teoretické znalosti v oboru, a ke škole zvládnou i poloviční úvazek po dobu 1 roku. Trainee program je ideální příležitost, jak získat první praktické zkušenosti v oboru. V případě zájmu je možnost domluvit se i na spolupráci při psaní diplomové práce.

Pokud máte zájem přihlásit se do Trainee programu, zašlete prosím svůj životopis přes odpovědní formulář, který je u každého z inzerátů. Termín pro možnost přihlašování je do 31.5.2015. Výběrové řízení bude probíhat v červnu, zahájení programu pak v září 2015.

Aktuální seznam témat diplomových prací:

témastav/autorkde
Návrh a implementace aplikace pro platformu Windows PhoneMarek DvořákFP VUTzjistit více »
Online School - recommending relevant educational content to students and teachersBc. Michal VlasákFI MUzjistit více »
Vzdělávání manažerůLucie HrbkováČZU v Prazezjistit více »
Využití moderních náborových trendů k získávání zaměstnanců z řad IT profesionálůvolnéPrahazjistit více »
Analýza URL obsažených v emailechvolnéPrahazjistit více »
Identifikace botnetuvolnéPrahazjistit více »
Podpora formátu videa v prohlížečích a možnost jejich zabezpečení
proti pirátství
volnéPrahazjistit více »
Detekce phishing mailuvolnéPrahazjistit více »

Dokončené diplomové a bakalářské práce:

témaautorkde
Tvorba datového modelu pro GoodData a jeho využití ve společnosti Seznam.cz, a.s.Miroslav ŠímaMÚVS ČVUTzjistit více »
Inteligentni algoritmus pro distribuci souboru v systemu CDNMarek KaletaFIT VUT Brnozjistit více »