Seznam se a pomáhej

Jednou z našich firemních hodnot je otevřená komunikace. Máme silné mediální zázemí, díky kterému dokážeme zaujmout širokou veřejnost. V rámci projektu Seznam se a pomáhej uveřejňujeme na našich webových stránkách příběhy a projekty, které nenechají nikoho lhostejným a potřebují vaši pozornost. Dokážeme tak rychle získat solidaritu a finanční podporu veřejnosti tam, kde je to skutečně potřeba.

Dobrovolníci projektu Missing Maps budou pravidelně mapovat v Seznam.cz

Projekt Missing Maps (česky „chybějící mapy“) vznikl v roce 2014 z iniciativy Lékařů bez hranic, Červeného kříže a Humanitární sekce OpenStreetMap. 28. 11. 2017 se poprvé uskutečnil v prostorách pražské centrály společnosti Seznam.cz, kam se bude přibližně v půlročních intervalech pravidelně vracet. Kromě zájemců z řad veřejnosti se do mapování zapojili samotní Seznamáci. S výsledkem 4847,7 kilometrů zmapovaných silnic a cest v Zimbabwe, které dosud v žádné mapě nebyly, mohou být všichni účastníci spokojeni. Pomohou tak humanitárním pracovníkům s lepší orientací v náročných terénech.

V Seznam.cz se staré mobily recyklují a pomáhají handicapovaným

Stará elektronika zabírá v každé domácnosti nejeden šuplík. V Seznam.cz mohou zaměstnanci už nepotřebné mobily, baterie, nabíječky, kabely, sluchátka, handsfree, mp3 přehrávače, iPody, kalkulačky a další drobná elektrozařízení přinést do speciálního sběrného boxu. Jeho obsah pak společnost RETELA ekologicky zlikviduje. Nebezpečné látky (arsen, kadmium, rtuť apod.) jsou během procesu likvidace odborně odstraněny, využitelné suroviny (zlato, měď, hliník, nikl, kobalt, stříbro, sklo a různé druhy plastů) jsou opětovně využité v nových výrobcích. V roce 2016 se Seznam.cz prostřednictvím projektu Remobil zapojil do akce, jejímž cílem bylo získat 10 000 mobilních telefonů, a vybrat tak 100 000 Kč pro Jedličkův ústav a školy.

Představení charitativních partnerů na pražské centrále

Ve středu 12. 4. 2017 v pražské centrále všichni partneři Seznam.cz představili svoji práci – co dělají a čemu se věnují. Seznamáci tak měli příležitost zjistit, komu dlouhodobě společnost pomáhá. Zdravotní klauni dorazili s první pomocí a změřili, zda mají zaměstnanci Seznam.cz hladinu humorinu v krvi na optimální úrovni. Člověk v tísni přivezl virtuální realitu, se střediskem Teresiás při Masarykově univerzitě v Brně si lidé vyzkoušeli futsal nevidomých a s Bílou Pastelkou zažili jaké to je chodit se slepeckou holí. Nadace Terezy Maxové dětem představila příběh Pepy, jemuž pomohla v začátcích a který dnes sám pomáhá ostatním. Loono poradilo jak se správně starat o své srdce. Prostor dostaly také vlastní aktivity společnosti Seznam.cz a sice osvětový projekt Seznam se bezpečně a kolegové z Mapy.cz předvedli svoji haptickou podobu.

Haptické mapy Seznam.cz provozuje ve třech velikostech pro ČR i Slovensko

Mapy pro nevidomé, které lze přečíst hmatem, provozuje od roku 2014 společnost Seznam.cz ve spolupráci s centry ELSA a Teiresiás. V roce 2016 přibyly mapové podklady, vedle České republiky, také pro Slovensko. Haptické mapy jsou založeny na unikátní technologii generování podkladů na základě map vizuálních. Haptické mapy jsou dostupné ve třech úrovních podrobnosti. Jak bude mapa vypadat, uvidíte při přiblížení na malé, střední a velké měřítko. Podklady jsou zatím dostupné pro Českou a Slovenskou republiku. Stačí si vybrat měřítko a oblast, kterou chcete vytisknout, a požádat v centru osobně nebo na e-mailech stredisko@elsa.cvut.cz či teiresias@muni.cz. Haptické mapy navštíví každý měsíc v průměru na 900 lidí. Za rok 2016 si mapu České republiky lidé zobrazili téměř 360tisíckrát.

Přístupnost je pro Seznam.cz samozřejmou záležitostí

Služby společnosti Seznam.cz mají zdarma pomáhat všem lidem v České republice, proto je důležitým tématem tzv. přístupnost. V rámci ní přizpůsobujeme web pro lidi s handicapem, jichž v České republice žije zhruba jeden milion. Z toho asi 35 % může pracovat jen na přístupných, tedy speciálně upravených, webech. Jsou přizpůsobeny pro lidi s tělesným postižením horních končetin, neslyšící či nevidomé. Přístupný web potřebují také lidé s krátkodobým zraněním horních končetin, kteří třeba po dobu několika týdnů mohou internet ovládat jen pomocí klávesnice. Pracovníci v terénu zase ocení větší kontrast textu a pozadí, protože jim sluneční svit znepříjemňuje čtení textů. Důležitou skupinou jsou také senioři, kteří potřebují větší písmo a přehledný web.

O Přístupnosti přednášel zaměstnancům a zejména programátorům 7. 2. 2017 Lukáš Pazderka, který je expertem Seznam.cz v této oblasti.

Pomáháme sportem

Již po páté jsme se sešli, abychom si zahráli florbal ve prospěch Sportovního klubu vozíčkářů. Ten se snaží vytvářet tělesně handicapovaným přívětivé podmínky ke sportovním činnostem po celé České republice. Akce má, vedle finanční podpory klubu, seznámit veřejnost se sportovními možnostmi lidí s tělesným postižením. My jsme se s turnajem rozloučili krásným sedmým místem a už nyní se těšíme na další ročník.

Florbalový tým společnosti Seznam.cz podporuje spoluhráče na vozíku

Od roku 2011 pořádá Seznam.cz firemní turnaj ve florbalu, nad nímž drží patronát Milan Fridrich, kapitán české florbalové reprezentace. Cílem akce je vedle podpory Sportovního klubu vozíčkářů také přiblížení sportu hendikepovaných veřejnosti. Tým složený ze zaměstnanců společnosti Seznam.cz v roce 2014 již počtvrté v řadě opanoval celkové pořadí turnaje. V rámci něj dostali všechny týmy příležitost vyzkoušet si zápas proti florbalistům ze Sportovního klubu vozíčkářů a rozhodně to nebyl snadný mač!

Movember se vrací do společnosti Seznam.cz

Seznam.cz se dlouhodobě připojuje k podpoře akce Movember, jejíž cílem je vedle popularizace knírů hlavně osvěta a získání prostředků na léčbu rakoviny prostaty. Ani v roce 2014 tomu nebylo jinak a listopad se stal měsícem knírů. Mo Bros a Mo Sistas nasypali do společné sbírky celkem 15 141 korun. Dárkem pro ty, kteří se stali vlastníkem nejštědřejší peněženky, se stalo triko z limitované edice s podpisem Dana Bárty.

Sbírka dětského vybavení pro Svět dětí v Krči

Občanské sdružení Svět dětí v Krči zřízené při tamním kojeneckém ústavu, pomáhá stovce umístěných dětí co nejlépe zvládat těžký začátek života nebo překonávat stresové období, které dětem z nejrůznějších příčin nastalo. Mezi malými klienty jsou děti nechtěné, handicapované, týrané, děti narozené se závislostmi či jinými obtížemi. Zaměstnanci společnosti Seznam.cz se rozhodli dětem pomoci s materiálním vybavením. Během dvou týdnů od 14. 4. do 30. 4. 2014 nashromáždili neuvěřitelné množství botiček, dětské kosmetiky, plen, oblečení ale také výtvarných potřeb a hraček. Předání vybavení proběhlo 2. 5. 2014.

Kníratý měsíc hýbe společností Seznam.cz

V roce 2013 Seznam.cz pro své zaměstnance připravil limitovanou edici triček a zápisníků, při jejíž výrobě se inspiroval oficiální grafikou 11. ročníku akce. Do čela osobností, které podpořily hnutí, se postavil olympionik David Svoboda, herec Jiří Langmajer či zpěvák Tomáš Klus a mnozí další. Díky štědrosti zaměstnanců společnosti Seznam.cz se nakonec podařilo vybrat téměř 200 000 korun. Interní komunikační kampaň „Komunikace kníratého měsíce“ vyhrál na celoevropské soutěži FEIEA Grand Prix 2013. Zlatou medaili získal v kategorie Strategie. Více informací na našem Seznam.cz blogu

Počtvrté jsme podpořili akci Český internet pomáhá

Seznam.cz se opět zapojil do projektu Český internet pomáhá, pořádaného Kontem BARIÉRY. V rámci vlastního charitativního programu „Seznam se a pomáhej“ jsme podpořili příběh devítiletého Honzy, který se narodil se svalovou dystrofií. Jeho nemoc se sice zhoršuje, ale Honza se nevzdává. Proto nás jeho příběh oslovil. V letošním ročníku se podařilo vybrat 532 000 Kč. To je sice méně než v předchozím roce, do sbírky se ale zapojilo mnohem více dárců. Podle statistik Konta BARIÉRY nejvíce dárců přispělo v úterý, kdy jsme na Novinkách zveřejnili reportáž o Honzíkovi, a v pátek, kdy jsme sbírku promovali Seznam Tipem. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se letos zapojili a přispěli!

Společně s prezidentem jsme vyznamenali hrdiny za záchranu životů

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě slavnostně předal ocenění za záchranářské činy roku 2013. Zlaté kříže si odneslo celkem sedm hrdinů. Kříž dostal například sedmnáctiletý František Nový, který zachránil svého tatínka. Cenu mu spolu s prezidentem předala Helena Kuklíková, personální ředitelka Seznam.cz. Seznam.cz loni obdržel Zlatý kříž za projekt „Seznam se bezpečně“ a letos se stal hlavním partnerem cen. V této spolupráci bychom rádi pokračovali i v následujících letech. Více o slavnostním předávání najdete ve článku na Novinkách.

Seznam.cz se představil na benefičním florbalovém turnaji

Již desátého ročníku benefičního florbalového turnaje firem, který pořádá Sportovní klub vozíčkářů Praha, se účastnil i tým Seznam.cz. Dokázal navíc i zvítězit, a to už potřetí v řadě. Cílem turnaje bylo nejen finančně podpořit činnosti klubu, ale také přiblížit veřejnosti sport hendikepovaných. I proto se stal kapitán týmu Seznam.cz a zároveň kapitán české florbalové reprezentace, Milan Fridrich, také patronem benefice..

Milan Fridrich a Ivo Neuwirth při benefičním utkání

V rámci povodňové pomoci daroval Seznam.cz 300 000 Kč dobrovolným hasičům z Ústí nad Labem

Kalové a plovoucí čerpadlo, elektrocentrálu, rozpěrné tyče, nové hadice a uniformy dostali hasiči v rámci programu Seznam se a pomáhej. Na dobrovolných hasičích je obdivuhodné, že ve volném čase pomáhají druhým, dokonce si na svou činnost berou dovolenou. A je neuvěřitelné, že se v Ústí najde 35 takových dobrovolníků! Darované peníze na nákup nového vybavení budou druhým pomáhat opakovaně. Více podrobností se dozvíte z reportáže na Novinky.cz.

Již potřetí podporujeme akci Český internet pomáhá

Seznam.cz se opět zapojil do projektu Český internet pomáhá, pořádaném Kontem BARIÉRY a Bílým kruhem bezpečí. V rámci vlastního charitativního programu „Seznam se a pomáhej“ jsme podpořili příběh desetiletého Martina z Chomutova, který pro svou (alespoň částečnou) samostatnost potřebuje elektrický vozík. Usnadnit život může Martinovi v rámci sbírky Český internet pomáhá.

Do projektu Český internet pomáhá se může zapojit každý, kdo během tohoto týdne libovolnou částkou přispěje jednomu z nominovaných příběhů. Seznam.cz v rámci vlastního charitativního programu „Seznam se a pomáhej“ podporuje sbírku také bannerovou kampaní a na Martinův příběh upozorňuje Seznam Tip. Reportáž o Martinovi najdete i na našem zpravodajském serveru Novinky.cz a sbírku Český internet pomáhá představila ředitelka Konta BARIÉRY, paní Božena Jirků, také na chatu Lidé.cz.

Do firemního dobrovolnictví se aktivně zapojují i sami zaměstnanci Seznam.cz, kteří jen za první čtvrtletí letošního roku věnovali již přes 55 000 Kč na charitativní projekty podporované společností Seznam.cz.

Martin

Novinky.cz pomáhají dvouletému Maximovi

Maximovi jsou dva roky, má za sebou čtyři operace a každý den bojuje o život. Od narození se však jeho stav neustále zhoršuje. Problémy začaly nefunkčním tlustým střevem, pak se přidalo špatné dýchání, polykání, epilepsie a také pohybové omezení. Lékaři nedokáží říci, čím vlastně teprve dvouletý Maxim trpí. Silný příběh Maxima dojmul kolegy z Novinek, kteří se rozhodli sbírku pro Maxima podpořit. Celý příběh můžete zhlédnout ve video reportáži na Novinkách i vy a případně podat pomocnou ruku.

Maxim

Český internet pomáhá 2012

19. března 2012 - Seznam.cz se už podruhé zapojil do projektu Český internet pomáhá. Konto BARIÉRY a Bílý kruh bezpečí znovu spojili velké i malé hráče, aby pomohli potřebným. V rámci Seznam se a pomáhej jsme zveřejnili příběh Hanky, která je důsledku vyhřezlé plotýnky a následně porušené míchy upoutaná na vozík. Ten musí doplatit a navíc potřebuje zafinancovat i nezbytné bezbariérové stavební úpravy svého bytu. Pomoci jí může každý, kdo přispěje jakoukoliv částkou do sbírky Český internet pomáhá. Projekt jsme navíc podpořili bannerovou kampaní a na příběh upozornili také v rámci Seznam Tipu. Hanku, společně s ředitelkou Konta BARIÉRY paní Boženou Jirků, jsme pozvali na chat Lidé.cz, aby odpovídaly na dotazy našich uživatelů.

Hanka

Benefiční florbalový turnaj Seznamáků

15. října 2011 - Pomoc hendikepovaným lze i jinak, než upozorněním na veřejnou sbírku. Jedním ze zaměstnanců Seznam.cz je i kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich. Společně s dalšími zaměstnanci postavil florbalový tým a zúčastnili se benefičního turnaje na podporu hendikepovaných sportovců. Na pražské Spartě se v sobotu 15. října utkali s dalšími 10 firemními týmy a změřit svoje síly mohli také se členy Sportovního klubu vozíčkářů. Vyzkoušeli si tak, jaké je to hrát florbal ze sedla vozíku. Výtěžek ze zápisného byl určen na podporu nově vzniklého outdoorového oddílu Sportovního klubu vozíčkářů. Více informací o turnaji a možnostech, jak hendikepované sportovce podpořit, najdete na stránkách klubu.

Florbal

Český internet pomáhá 2011

21. března 2011 - Seznam.cz také! Zapojili jsme se do projektu Konta BARIÉRY a Člověka v tísni, kteří spojili velké i malé hráče českého internetu. Projekt Český internet pomáhá je založen na příbězích několika lidí, které potřebují pomoc veřejnosti. V rámci Seznam se a pomáhej jsme zveřejnili příběh Kryštofa, který díky úrazu nebude už nikdy chodit a potřeboval nejen vozíček, ale také nově zařídit bezbariérové bydlení. Návrat do běžného života mu mohl usnadnit každý, kdo přispěl jakoukoliv částkou do sbírky Český internet pomáhá. Projekt jsme navíc podpořili bannerovou kampaní a na příběh upozornili také v rámci Seznam Tipu.

Kryštof