Rok 2017

Pro Seznam.cz byl rok 2017 významný z mnoha důvodů. Například 13. února jsme si připomněli, že v České republice používáme celosvětovou síť internet už celé čtvrtstoletí. A to se sluší oslavit. My jsme k 25. výročí připojení Česka k internetu mimo jiné pořádali úspěšnou konferenci „Připojuji se“. 

Seznam.cz se v tomto roce začal ještě více profilovat jako mediální dům. V červnu Seznam Zprávy po několika zkušebních měsících najely na plný provoz a představily zbrusu nové studio. Zprávy se objevily také v HbbTV aplikaci a pod články mohou uživatelé od září místo klasických komentářů přidávat vlastní video komentáře prostřednictvím nové mobilní aplikace. Redakce ustanovila Redakční radu a rozšířila své řady o nové posily. Za všechny uveďme Filipa Horkého nebo Tomáše Svobodu. 

Ani internetová televize Stream.cz nezahálela. Uvedla řadu původních seriálů. U kritiků skvěle zabodoval první český internetový thriller Pěstírna, jehož velkolepé finále proběhlo na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. 

Seznam.cz se ale nevěnoval jen svému video obsahu. Stále populárnější Mapy.cz změnily grafiku svých mapových podkladů. Aktualizace se dočkaly letecké snímky České republiky a Slovenska. Nejvýraznější novinkou pak bylo letní nasazení off-line map celého světa včetně funkce plánování výletů, a to i ve verzi pro cizince pod značkou Windy Maps. Na konci roku se dočkali i fanoušci Windows 10. Mapy.cz myslí také na nevidomé uživatele. Ti si tzv. haptické mapy mohou od května vytisknout nejen v jedné, ale rovnou ve třech velikostech. Cestu prostřednictvím hromadné dopravy si od srpna lidé mohou naplánovat na mobilu i stolním počítači díky novým Jízdním řádům

Na popularitě získává i Seznam prohlížeč. V roce 2017 přišel s další verzí, která je o poznání rychlejší. Navíc přinesla řadu novinek. Uživatelé si oblíbili třeba funkci „Přečíst později na Seznamu“, svoje služby rozšířil i náš oblíbený psík coby pomocník Krasty. Podtrženo, sečteno, na konci roku prohlížeč Seznamu používalo v mobilních zařízeních už více než 460 000 lidí denně a na desktopech 85 000. 

Nezapomněli jsme ani na jednu z nejpoužívanějších služeb od Seznamu – Seznam.cz Email. Jejích osm milionů aktivních schránek se dočkalo nového vzhledu, který jsme testovali celé první čtvrtletí. Aktualizace doznala také mobilní aplikace pro iOS a v závěru roku lidé ve schránkách našli novou záložku „Galerie“. Ta umožňuje pohodlné prohlížení fotografií a obrázků. 

Rok 2017 přinesl inovace také u spousty dalších služeb Seznamu. Od března mohou lidé prostřednictvím Firmy.cz poptávat více dodavatelů najednou. Služba Kupi.cz představila novou aplikaci i způsob přihlášení pomocí například Seznam účtu, ale třeba i Facebooku. Na Zboží.cz se poprvé od jeho redesignu v roce 2014 objevily nové reklamní formáty a přibylo i zcela nové hodnocení e-shopů

Pomáhat je pro nás stále zásadní, i v loňském roce společnost Seznam.cz podpořila řadu charitativních projektů. Spolupracovali jsme znovu s Člověkem v tísni, se sbírkou Bílá pastelka a spoustou dalších. Těšíme se, co přinese rok 2018!