Rok 2016

Rok 2016 byl pro Seznam.cz z několika důvodů naprosto výjimečný. Hned počátkem roku se valná hromada rozhodla přijmout nabídku zahraničních investorů Tiger Holding Four a Miura International k odkupu 30% podílu ve společnosti. Ivo Lukačovič, majitel a zakladatel Seznamu, se tak po 16 letech stal opět stoprocentním vlastníkem firmy. Jejího vedení se ujalo pětičlenné představenstvo a znovuobnovený post výkonného ředitele přijal Michal Feix. Tato nová struktura oddělila strategické řízení firmy od exekutivních úkolů. V neposlední řadě oslavil Seznam v roce 2016 své 20. narozeniny. 

Internetový obsah se divákům zpřístupnil prostřednictvím HbbTV aplikace přímo na obrazovkách televizorů spuštěním Seznam.cz TV. Na domovskou stránku přibyly Seznam Zprávy – zpravodajský servis, který pod taktovkou Jakuba Ungera přináší seriózní a exkluzivní zpravodajský obsah a publicistiku. Seznam zároveň převzal redakci on-line magazínu Proženy.cz. Stream.cz přinesl několik premiér, které se žánrově zcela lišily od jeho dosavadní tvorby.
 
Domovskou stránku obohatila i sekce, která nabízí lidem přehled toho nejzajímavějšího z českého internetu a umí jim doporučovat obsah přesně na míru. Prohlížeč od Seznamu se zase naučil ukazovat souvislosti – ke zpravodajským i bulvárním článkům doplní další informace, překládá celé stránky z angličtiny a stáhnout si ho mohou i uživatele Windows 10 Mobile. 

Mapy.cz se staly dokonalým společníkem na cesty a na holičkách nenechají uživatele už za žádné situace. Snadno je nově provede hlasová turistická navigace, každý krok zaznamená Stopař a První pomoc bude také vždy po ruce. Mapy.cz nezapomínají ani na nevidomé, proto své haptické mapy rozšířily i o území Slovenska.
  
Výraznou úpravou prošla také služba Firmy.cz. Zavedla dva typy firemních profilů a propojila se s Mapy.cz. Seznam.cz začal využívat a zveřejňovat nasbíraná analytická data u vybraných služeb.  

Charitativní spolupráci společnosti Seznam.cz odstartovala počátkem roku unikátní reklamní kampaň ve prospěch jednoho ze stálých charitativních partnerů – Nadace Terezy Maxové dětem. K tomu, aby byl internet místem bez kyberšikany pak přispěl Martin Kožíšek, který stojí za projektem Seznam se bezpečně a proslavil se jako spoluautor knihy Bezpečně na internetu