Nadace Terezy Maxové dětem

Celostátní, efektivní a profesionální pomoci opuštěným a ohroženým dětem se Nadace Terezy Maxové dětem věnuje už osmnáct let. Za tu dobu se jí podařilo přerozdělit více než 250 milionů korun. Jejím ústředním posláním je umožnit každému dítěti vyrůstat v rodinném prostředí. Reaguje tak na fakt, že Česká republika je na předních místech v Evropě v počtu dětí vyrůstající mimo rodinu. Proto se zaměřila zejména na tři klíčové oblasti této problematiky, a to prevenci nechtěného odebírání dětí z biologických rodin, podporu a rozvoj náhradní rodinné péče a kompenzaci nedostatků ústavní výchovy.V Seznam.cz víme, že s medvídkem Teribear může být hrdinou každý

V období od 18. 12. do 31. 12. 2017 mohli lidé na domovské stránce Seznam.cz nebo na Seznam Zprávách zaznamenat kampaň projektu TERIBEAR. Ta představuje „méďu hrdinu“ a současně hlavní symbol stejnojmenného projektu Nadace Terezy Maxové dětem. Zakoupením některého z výrobků e-shopu mohou lidé kdykoli pomoci dětem vyrůstajícím v náhradní rodinné péči, zejména pěstounské, ale také těm, kterým hrozí odebrání z rodiny do dětského domova. Hlavním a sledovaným cílem projektu TERIBEAR je snížení počtu dětí vyrůstajících v ústavní výchově a jejich návrat domů.

Představení charitativních partnerů na pražské centrále

Ve středu 12. 4. 2017 v pražské centrále všichni partneři Seznam.cz představili svoji práci – co dělají a čemu se věnují. Seznamáci tak měli příležitost zjistit, komu dlouhodobě společnost pomáhá. Za Nadaci Terezy Maxové dětem se setkání zúčastnil Pepa, který sám vyrostl v dětském domově a jemuž Nadace pomohla v začátcích a při studiu. Dnes se sám věnuje pomoci druhým.

Projekt ROZJEDU TO má v Seznam.cz pokračování, tentokrát v Českých Budějovicích

Poslední workshop v roce 2016, se uskutečnil ve spolupráci s projektem New Job New Life, pod společnou záštitou Nadace Terezy Maxové dětem a platformy Byznys pro společnost. Jak úspěšně vstoupit na trh práce, vysvětlily expertky z personálního oddělení společnosti Seznam.cz 14 teenagerům z dětských domovů v Českých Budějovicích a blízkého okolí. Celý den byl nabitý informacemi, jak si počínat při hledání zaměstnání. Od počátečního monitoringu, přes napsání životopisu či motivačního dopisu, po simulaci telefonického i osobního pohovoru. Na konci dne všichni získali certifikáty za účast na pracovním workshopu v Seznam.cz.

Dobré jídlo Seznam.cz oslavuje dobrým skutkem

Charitativní snídaní se společnost Seznam.cz na doporučení Nadace Terezy Maxové dětem rozhodla podpořit občanské sdružení Janus z Kuřimi. To pomáhá mladým lidem na prahu dospělosti připravit se na odchod z dětského domova či pěstounské péče a postupně se postavit na vlastní nohy. Zaměstnanci společnosti Seznam.cz vybrali mezi sebou částku 35 647 Kč. Pracovníci z pobočky v Brně přispěli částkou 13 460 Kč, pražská centrála pak částkou 22 187 Kč. Díky sharingboxu máme na prosluněné ráno i pěkné vzpomínky.

Seznam.cz pomáhá dětem s nastartováním pracovní kariéry

Ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem se společnost Seznam.cz se zapojila do aktivit projektu New Job New Life, jehož dalším partnerem je, vedle Nadace, platforma Byznys pro společnost. Cílem projektu je pomoci mladým lidem, kteří opouštějí dětské domovy, se vstupem do dospělého života. Oddělení HR ve spolupráci s kouči uspořádalo seminář, během kterého mladí lidé získali základní informace o tom, jakými cestami je možné hledat zaměstnání a co čekat po odeslání žádosti o pracovní místo. S odborníky pak probrali své životopisy a motivační dopisy a simulovali první telefonický kontakt se zaměstnavatelem. Druhá část workshopu byla zaměřená na orientaci v pojmech, jako je pracovní smlouva, zkušební doba nebo výpovědní lhůta a také to, které informace od nich bude zaměstnavatel po nástupu potřebovat. V praktické části si natrénovali přípravu na pracovní pohovor a vyzkoušeli si ho nanečisto. Tato spolupráce rozhodně prvním workshopem nekončí. Více informací na našem Seznam.cz blogu

ROZJEDU TO!

20. 4. 2015 Seznam.cz navštívily děti z dětských domovů v rámci projektu ROZJEDU TO! Jeho cílem je předat dětem ve věku 11-15 let informace o jejich možném pracovním uplatnění mimo „obvyklý“ rámec oborů kuchař, číšník nebo kadeřnice a motivovat je k tomu, aby na sobě pracovaly a našly cíl, ke kterému se chtějí ubírat. Setkaly se s Davidem Koláčkem, který má na starosti vzdělávání zaměstnanců společnosti a jejich další rozvoj. S Lukášem Kovačem, který se svým týmem pracuje na Seznam.cz Prohlížeči a dalších nástrojích, které každý den používá miliony lidí. A také s Tomášem Černým, který vede tým grafiků, a společně navrhují kabát, do kterého naše služby oblékáme. Vedle zajímavých povolání děti viděly film Seznam se bezpečně 2. Během debaty s tvůrcem celého projektu, Martinem Kožíškem a tváří stejnojmenného projektu, Benem Cristoveam si povídali o tom, na co je třeba dávat na internetu pozor a jaké hrozby na ně mohou v kyberprostoru čekat.

Školička v přírodě pro Dětské centrum v Krči

V předvelikonočním období, ve čtvrtek 26. 3. 2015, připravili zaměstnanci Seznamu v Praze a v Brně charitativní snídani, během které mezi sebou vybírali finance pro Dětské centrum v Krči. Jeho hlavním cílem je všestranně a dlouhodobě pečovat o umístění děti a co nejvyššímu počtu z nich posléze umožnit návrat do skutečné rodiny. Díky štědrosti zaměstnanců, kterou umocnilo kuchařské umění jejich kolegů, se podařilo vybrat krásných 43 592 korun. Ty byly věnovány prostřednictvím Nadace Terezy Maxové dětem na prázdninovou školku v přírodě.

Snídaně pro Dobrou věc

První společnou akcí, kterou jsme spolu s Nadací Terezy Maxové dětem realizovali, byla 9. 12. 2014 charitativní snídaně pro Azylový dům Osek. Ten poskytuje zázemí matkám, které tak nemusí být v okamžiku těžké životní situace odloučeny od svých dětí. V azylových domech dostávají po určitou dobu možnost pobytu, který jim přináší pocit bezpečí a odpovídající psychologickou i materiální podporu. Musí však dodržovat režim a stanovené podmínky, hledat si práci a pro-aktivně přistupovat k řešení svého problému. Ve prospěch azylového dobu Osek se nám podařilo vybrat neuvěřitelných 41 113 korun.

Jak to všechno začalo?

V rámci projektu „Seznam se a pomáhej“ ve společnosti Seznam.cz uspořádali zaměstnanci sbírku dětské kosmetiky, plen a oblečení pro Svět dětí v Krči. Krátce na to, začala spolupráce s novým partnerem, Nadací Terezy Maxové dětem. V průběhu prvního roku spolupráce proběhlo hned několik projektů.