Seznam se a pomáhej

Jednou z našich firemních hodnot je otevřená komunikace. Máme silné mediální zázemí, díky kterému dokážeme zaujmout širokou veřejnost. V rámci projektu Seznam se a pomáhej uveřejňujeme na našich webových stránkách příběhy a projekty, které nenechají nikoho lhostejným a potřebují vaši pozornost. Dokážeme tak rychle získat solidaritu a finanční podporu veřejnosti tam, kde je to skutečně potřeba.

Florbalový tým společnosti Seznam.cz podporuje spoluhráče na vozíku

Od roku 2011 pořádá Seznam.cz firemní turnaj ve florbalu, nad nímž drží patronát Milan Fridrich, kapitán české florbalové reprezentace. Cílem akce je vedle podpory Sportovního klubu vozíčkářů také přiblížení sportu hendikepovaných veřejnosti. Tým složený ze zaměstnanců společnosti Seznam.cz v roce 2014 již počtvrté v řadě opanoval celkové pořadí turnaje. V rámci něj dostali všechny týmy příležitost vyzkoušet si zápas proti florbalistům ze Sportovního klubu vozíčkářů a rozhodně to nebyl snadný mač!

Movember se vrací do společnosti Seznam.cz

Seznam.cz se dlouhodobě připojuje k podpoře akce Movember, jejíž cílem je vedle popularizace knírů hlavně osvěta a získání prostředků na léčbu rakoviny prostaty. Ani v roce 2014 tomu nebylo jinak a listopad se stal měsícem knírů. Mo Bros a Mo Sistas nasypali do společné sbírky celkem 15 141 korun. Dárkem pro ty, kteří se stali vlastníkem nejštědřejší peněženky, se stalo triko z limitované edice s podpisem Dana Bárty.

Sbírka dětského vybavení pro Svět dětí v Krči

Občanské sdružení Svět dětí v Krči zřízené při tamním kojeneckém ústavu, pomáhá stovce umístěných dětí co nejlépe zvládat těžký začátek života nebo překonávat stresové období, které dětem z nejrůznějších příčin nastalo. Mezi malými klienty jsou děti nechtěné, handicapované, týrané, děti narozené se závislostmi či jinými obtížemi. Zaměstnanci společnosti Seznam.cz se rozhodli dětem pomoci s materiálním vybavením. Během dvou týdnů od 14. 4. do 30. 4. 2014 nashromáždili neuvěřitelné množství botiček, dětské kosmetiky, plen, oblečení ale také výtvarných potřeb a hraček. Předání vybavení proběhlo 2. 5. 2014.

Kníratý měsíc hýbe společností Seznam.cz

V roce 2013 Seznam.cz pro své zaměstnance připravil limitovanou edici triček a zápisníků, při jejíž výrobě se inspiroval oficiální grafikou 11. ročníku akce. Do čela osobností, které podpořily hnutí, se postavil olympionik David Svoboda, herec Jiří Langmajer či zpěvák Tomáš Klus a mnozí další. Díky štědrosti zaměstnanců společnosti Seznam.cz se nakonec podařilo vybrat téměř 200 000 korun. Interní komunikační kampaň „Komunikace kníratého měsíce“ vyhrál na celoevropské soutěži FEIEA Grand Prix 2013. Zlatou medaili získal v kategorie Strategie. Více informací na našem Seznam.cz blogu

Počtvrté jsme podpořili akci Český internet pomáhá

Seznam.cz se opět zapojil do projektu Český internet pomáhá, pořádaného Kontem BARIÉRY. V rámci vlastního charitativního programu „Seznam se a pomáhej“ jsme podpořili příběh devítiletého Honzy, který se narodil se svalovou dystrofií. Jeho nemoc se sice zhoršuje, ale Honza se nevzdává. Proto nás jeho příběh oslovil. V letošním ročníku se podařilo vybrat 532 000 Kč. To je sice méně než v předchozím roce, do sbírky se ale zapojilo mnohem více dárců. Podle statistik Konta BARIÉRY nejvíce dárců přispělo v úterý, kdy jsme na Novinkách zveřejnili reportáž o Honzíkovi, a v pátek, kdy jsme sbírku promovali Seznam Tipem. Ještě jednou děkujeme všem, kteří se letos zapojili a přispěli!

Společně s prezidentem jsme vyznamenali hrdiny za záchranu životů

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě slavnostně předal ocenění za záchranářské činy roku 2013. Zlaté kříže si odneslo celkem sedm hrdinů. Kříž dostal například sedmnáctiletý František Nový, který zachránil svého tatínka. Cenu mu spolu s prezidentem předala Helena Kuklíková, personální ředitelka Seznam.cz. Seznam.cz loni obdržel Zlatý kříž za projekt „Seznam se bezpečně“ a letos se stal hlavním partnerem cen. V této spolupráci bychom rádi pokračovali i v následujících letech. Více o slavnostním předávání najdete ve článku na Novinkách.

Seznam.cz se představil na benefičním florbalovém turnaji

Již desátého ročníku benefičního florbalového turnaje firem, který pořádá Sportovní klub vozíčkářů Praha, se účastnil i tým Seznam.cz. Dokázal navíc i zvítězit, a to už potřetí v řadě. Cílem turnaje bylo nejen finančně podpořit činnosti klubu, ale také přiblížit veřejnosti sport hendikepovaných. I proto se stal kapitán týmu Seznam.cz a zároveň kapitán české florbalové reprezentace, Milan Fridrich, také patronem benefice..

Milan Fridrich a Ivo Neuwirth při benefičním utkání

V rámci povodňové pomoci daroval Seznam.cz 300 000 Kč dobrovolným hasičům z Ústí nad Labem

Kalové a plovoucí čerpadlo, elektrocentrálu, rozpěrné tyče, nové hadice a uniformy dostali hasiči v rámci programu Seznam se a pomáhej. Na dobrovolných hasičích je obdivuhodné, že ve volném čase pomáhají druhým, dokonce si na svou činnost berou dovolenou. A je neuvěřitelné, že se v Ústí najde 35 takových dobrovolníků! Darované peníze na nákup nového vybavení budou druhým pomáhat opakovaně. Více podrobností se dozvíte z reportáže na Novinky.cz.

Již potřetí podporujeme akci Český internet pomáhá

Seznam.cz se opět zapojil do projektu Český internet pomáhá, pořádaném Kontem BARIÉRY a Bílým kruhem bezpečí. V rámci vlastního charitativního programu „Seznam se a pomáhej“ jsme podpořili příběh desetiletého Martina z Chomutova, který pro svou (alespoň částečnou) samostatnost potřebuje elektrický vozík. Usnadnit život může Martinovi v rámci sbírky Český internet pomáhá.

Do projektu Český internet pomáhá se může zapojit každý, kdo během tohoto týdne libovolnou částkou přispěje jednomu z nominovaných příběhů. Seznam.cz v rámci vlastního charitativního programu „Seznam se a pomáhej“ podporuje sbírku také bannerovou kampaní a na Martinův příběh upozorňuje Seznam Tip. Reportáž o Martinovi najdete i na našem zpravodajském serveru Novinky.cz a sbírku Český internet pomáhá představila ředitelka Konta BARIÉRY, paní Božena Jirků, také na chatu Lidé.cz.

Do firemního dobrovolnictví se aktivně zapojují i sami zaměstnanci Seznam.cz, kteří jen za první čtvrtletí letošního roku věnovali již přes 55 000 Kč na charitativní projekty podporované společností Seznam.cz.

Martin

Novinky.cz pomáhají dvouletému Maximovi

Maximovi jsou dva roky, má za sebou čtyři operace a každý den bojuje o život. Od narození se však jeho stav neustále zhoršuje. Problémy začaly nefunkčním tlustým střevem, pak se přidalo špatné dýchání, polykání, epilepsie a také pohybové omezení. Lékaři nedokáží říci, čím vlastně teprve dvouletý Maxim trpí. Silný příběh Maxima dojmul kolegy z Novinek, kteří se rozhodli sbírku pro Maxima podpořit. Celý příběh můžete zhlédnout ve video reportáži na Novinkách i vy a případně podat pomocnou ruku.

Maxim

Český internet pomáhá 2012

19. března 2012 - Seznam.cz se už podruhé zapojil do projektu Český internet pomáhá. Konto BARIÉRY a Bílý kruh bezpečí znovu spojili velké i malé hráče, aby pomohli potřebným. V rámci Seznam se a pomáhej jsme zveřejnili příběh Hanky, která je důsledku vyhřezlé plotýnky a následně porušené míchy upoutaná na vozík. Ten musí doplatit a navíc potřebuje zafinancovat i nezbytné bezbariérové stavební úpravy svého bytu. Pomoci jí může každý, kdo přispěje jakoukoliv částkou do sbírky Český internet pomáhá. Projekt jsme navíc podpořili bannerovou kampaní a na příběh upozornili také v rámci Seznam Tipu. Hanku, společně s ředitelkou Konta BARIÉRY paní Boženou Jirků, jsme pozvali na chat Lidé.cz, aby odpovídaly na dotazy našich uživatelů.

Hanka

Benefiční florbalový turnaj Seznamáků

15. října 2011 - Pomoc hendikepovaným lze i jinak, než upozorněním na veřejnou sbírku. Jedním ze zaměstnanců Seznam.cz je i kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich. Společně s dalšími zaměstnanci postavil florbalový tým a zúčastnili se benefičního turnaje na podporu hendikepovaných sportovců. Na pražské Spartě se v sobotu 15. října utkali s dalšími 10 firemními týmy a změřit svoje síly mohli také se členy Sportovního klubu vozíčkářů. Vyzkoušeli si tak, jaké je to hrát florbal ze sedla vozíku. Výtěžek ze zápisného byl určen na podporu nově vzniklého outdoorového oddílu Sportovního klubu vozíčkářů. Více informací o turnaji a možnostech, jak hendikepované sportovce podpořit, najdete na stránkách klubu.

Florbal

Český internet pomáhá 2011

21. března 2011 - Seznam.cz také! Zapojili jsme se do projektu Konta BARIÉRY a Člověka v tísni, kteří spojili velké i malé hráče českého internetu. Projekt Český internet pomáhá je založen na příbězích několika lidí, které potřebují pomoc veřejnosti. V rámci Seznam se a pomáhej jsme zveřejnili příběh Kryštofa, který díky úrazu nebude už nikdy chodit a potřeboval nejen vozíček, ale také nově zařídit bezbariérové bydlení. Návrat do běžného života mu mohl usnadnit každý, kdo přispěl jakoukoliv částkou do sbírky Český internet pomáhá. Projekt jsme navíc podpořili bannerovou kampaní a na příběh upozornili také v rámci Seznam Tipu.

Kryštof