Loono

Nezisková organizace Loono vzdělává v oblasti prevence onkologických onemocnění u žen i můžu a pomáhá onkologicky nemocným a jejich rodinám.

Seznam.cz spolu s organizací Loono Žije srdcem

Loono se pustilo na nové kolbiště. Vytklo si za cíl naučit zejména mladé lidi předcházet a včas odhalit kardiovaskulární onemocnění. Zároveň ale také ukazuje, jak se zachovat, pokud se s infarktem či mrtvicí setkají. Málokdo totiž ví, jak se o svoje srdce a cévy správně starat. Výstavu, která návštěvníky přesvědčí o tom, že srdce je jedinečné, podpořila společnost Seznam.cz kampaní v období od 9. 11. do 15. 11. 2017. Ondřej Horák pak výstavě věnoval část dílu svého pořadu Um! na Stream.cz

Představení charitativních partnerů na pražské centrále

Ve středu 12. 4. 2017 v pražské centrále všichni partneři Seznam.cz představili svoji práci – co dělají a čemu se věnují. Seznamáci tak měli příležitost zjistit, komu dlouhodobě společnost pomáhá. Loono zaměstnancům poradilo, nejen jak si ohlídat zdravé #prsakoule, ale také představilo svůj nový projekt #žijemesrdcem. Ten je zaměřen na prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Loonogirls po roce opět v Seznam.cz

Nezisková organizace Loono se zaměřuje na vzdělávání v oblasti prevence rakoviny u žen i mužů. I letos jsme se zapojili do kampaně s všeříkajícím mottem „Listopad, měsíc zdravých koulí“, zaměřenou na samovyšetřování varlat. Kdo chtěl, mohl nákupem sukní nebo motýlků z limitované edice #motýlkuj přispět na školící modely varlat a prsou, stejně jako náš reportér Stream.cz Janek Rubeš nebo šéfredaktor Seznam Zpráv Jakub Unger. Na workshop pro zaměstnance, který jsme 28. 11. 2016 uspořádali přímo na půdě Seznam.cz v Praze i Brně, dorazily holky vyzbrojené fakty, které se běžně v souvislosti s nádorovými onemocněními nedozvíte. Věděli jste třeba, že jedno prso váží přibližně půl kila, nebo že včasným odhalením rakoviny varlat se vyléčí 99 % pacientů? Závěrem ti kdo chtěli, proměnili teorii v praxi, a vyzkoušeli si vyšetření na silikonových modelech varlat i prsou.

Kampaň #prsakoule

Díky kampani #prsakoule už víte, že byste si na #prsakoule měli alespoň jednou měsíčně sáhnout správně a provádět tzv. samovyšetřování. A to nejen u sebe, ale i u svého partnera – věděli jste totiž, že až 30 % rakoviny odhalí právě on? Na vzdělávacích workshopech učíme nejen, jak rozpoznat rakovinu prsou a varlat a dalších orgánů (kůže, střeva, gynekologické oblasti), ale připomínáme také, kam chodit na preventivní kontroly. Návštěvníci si navíc sami vyzkouší nahmatat bulky na modelech prsou a varlat a naučí se správnou techniku jejich (samo)vyšetřování. Děkujeme, že nám fandíte a budeme se těšit, že se s vámi uvidíme na #prsakoule workshopu.


Více informací se dočtete ve článku na našem blogu.