Dětský čin roku

Podporuje zajímavé nápady a inovace. Nadační fond Dětský čin roku každoročně odměňuje děti z celé České republiky za jejich hrdinské činy. S rozvojem informačních technologií a internetu vzrůstá také možnost pomáhat okolí jejich prostřednictvím. Také proto připravil Seznam.cz ve spolupráci s nadačním fondem kategorii Pomoc n@ netu a každý rok odměňuje děti za jejich projevy lidskosti a vzájemnosti.Dětský čin roku Seznam.cz pomohl vyhlásit již posedmé

I v roce 2017 se stal Seznam.cz partnerem vyhlášení Dětského činu roku. Sešlo se přes 670 přihlášek, které popisovaly příběhy mladých lidí, jež vykonali nějaký dobrý skutek. Již podruhé se patronem kategorie Pomoc n@ netu stal herec a režisér Braňo Holiček.

Dětský čin roku má další hrdinku v kategorii Pomoc n@ netu

Stala se jí čtrnáctiletá Zuzana Kopecká. Pomohla své starší sestřenici, kterou přes sociální síť obtěžoval muž s falešnou identitou. Odhodlání a duchapřítomnost, s jakou se k problému postavila, ocenila i porota, a tak si 1. 12. 2016 v Brožíkově síni na Staroměstské radnici přebrala cenu v kategorii Pomoc n@ netu. Mimo sponzorských darů si Zuzka odnesla i šek v hodnotě 10 000 Kč pro svoji školu. Partnerem letošního, v pořadí již 12. ročníku Dětského činu roku, byl herec Martin Dejdar.

Ocenění Dětského činu roku

Už pět let je Seznam.cz partnerem ocenění Dětský čin roku, kde má vlastní kategorii Pomoc n@ netu. Právě v ní předal 3. 12. 2015 patron projektu, herec a režisér Braňo Holiček, cenu dvanáctileté Karolíně. Ta vytvořila videospoty, v nichž radí svým vrstevníkům, jak se efektivně ubránit šikaně. Věříme ve smysl podpory malých hrdinů a doufáme, že jich pro další rok zase přibude.

Dětský čin roku: Patronem kategorie Pomoc na netu se stal Ben Cristovao

Vyhlášení jubilejního 10. ročníku Dětského činu roku proběhlo 4. prosince 2014 v Brožíkově síni na Staroměstské radnici. V kategorii Pomoc na netu, jejímž patronem je zpěvák Ben Cristovao, se stali třináctiletí Libor Ortbauer a Lukáš Paulus. Díky zhlédnutí instruktážního videa Školního informačního kanálu si zachovali chladnou hlavu a přesně věděli, co mají udělat, když se pod jejich kamarádem prolomil na rybníku led. Chlapci si dramatický příběh nechali pro sebe, a tak se škola o jejich odvaze dozvěděla až o několik měsíců později. Libor i Lukáš vedle šeku na 10 000 korun pro svou školu získali také dárky od sponzorů.

DČR

Proběhlo vyhlášení Dětského činu roku

Vítězem 9. ročníku Dětského činu roku v kategorii Pomoc na netu se stala Karolína Koutná, jejíž příběh upozorňuje na nebezpečí falešných identit při seznamování na internetu. Díky tomu, že zachovala duchapřítomnost, zachránila kamarádku, se kterou se vypravila na schůzku na slepo. „Kamarádovi“ totiž rozhodně nebylo uvedených 15 let, ale 19 let. Vyhlášení proběhlo 28. listopadu 2013 v prostorách Brožíkovy síně na Staroměstské radnici v Praze. Vedle dárků od sponzorů získala Karolína také šek na 10 000 korun pro svoji školu.

DČR

Vítězka kategorie Pomoc n@ netu odradila kamarádku od pofidérní schůzky

Osmý ročník projektu Dětský čin roku byl vyhlášen 29. listopadu v Brožíkově síni na Staroměstské radnici. Seznam.cz zaštiťuje kategorii Pomoc n@ netu, do které zasílaly děti své příběhy, jak pomohly ostatním prostřednictvím internetu. Letos zvítězila třináctiletá Karolína Bazsóová, které se podařilo odradit svou kamarádku od podivného rande naslepo, sjednaného přes sociální síť. Svůj příběh přečetla společně s letošním patronem této kategorie – režisérem, příležitostným hercem a sportovcem Jakubem Kohákem. Karolína si kromě dárků od sponzorů odnesla také šek na 10 000 korun pro svoji školu.

DČR DČR

Vítěz kategorie Pomoc n@ netu zachránil lidský život

2. prosince 2011 - Sedmý ročník projektu Dětský čin roku byl vyhlášen 1. prosince na Staroměstské radnici. Děti z celé České republiky mohly až do konce září zasílat své příběhy, v nichž pomohli ostatním prostřednictvím internetu. Letos zvítězil třináctiletý Tomáš Jedlička, který do soutěže zaslal příběh svého kamaráda Ondry. Ten při hraní hry přes internet neváhal a zachránil život mladé dívce. Objevila se ve hře jako jedna z postav a rozesílala zprávy, že se chce zabít. I když Ondra nevěděl, zda se třeba nejedná jen o hloupý vtip, rozhodl se s postavou spojit a sebevraždu jí vymluvit. O pár měsíců později se ukázalo, že šlo o dívku, která přišla o rodiče, a čekal ji dětský domov. Kluci si kromě dárků od sponzorů odnesli také šek na 10.000 korun pro svoji školu.

DČR

Kategorie Pomoc n@ netu má svého patrona

1. října 2011 - Patronem kategorie Pomoc n@ netu se od roku 2011 stává Mirek Vaňura. Jeho výběr byl zcela logický. Dlouhodobě spolupracuje se Seznam.cz na projektu Seznam se bezpečně! a upozorňuje tak děti, rodiče i pedagogy na nástrahy a nebezpečí internetu.