Člověk v tísni

Člověk v tísni se dlouhodobě zaměřuje na pomoc obětem válek a přírodních katastrof, podporu lidských práv ve světě a řešení problémů chudoby v Česku. Doma se také přes patnáct let věnuje vzdělávání dětí z chudších rodin, nabízí bezplatné kurzy pro učitele nebo školám zdarma poskytuje filmy a vzdělávací materiály. Seznam.cz podporuje zejména vzdělávací projekty a Skutečné dárky, které pomáhají českým dětem a učitelům i těm nejchudším a nejpotřebnějším lidem ze všech koutů planety.
KoKoKonečně Skutečný dárek

I letos se Seznam.cz v termínu od 6. 12. do 20. 12. 2017 připojil ke kampani za Skutečný dárek. Jen v roce 2017 díky němu mohou dobrovolníci v České republice doučovat stovky dětí z chudých a sociálně ohrožených rodin. Pro ty nejmenší funguje 12 předškolních klubů. Na 184 učitelů a dalších odborníků z celé ČR se zase mohlo zúčastnit 13 vzdělávacích seminářů. V 11 chudých zemích Asie a Afriky se pak rozdalo například 11 tun osiva, 191 učebnic a školních pomůcek nebo 11 tun pletiva pro farmáře. Celkem 6 238 farmářů dostalo potřebné vybavení například na chov kuřat nebo dobytka. Postavilo se již více než 100 záchodů a 8 800 zásobáren vody pro chudé Kambodžany.

K pořízení Skutečného dárku se nechali inspirovat mimo jiné kolegové a kolegyně v Seznam Zprávách, na Proženy.cz nebo na Super.cz.

Rozvojová a humanitární pomoc má smysl i pro Seznam.cz

Kampaní Češi děkujem! v termínu od 13. 11. do 26. 11. 2017 dal Člověk v tísni hlas lidem, kterým pomáhá přímo v zemích, kde žijí. Tato pomoc by nebyla možná bez tisícovek pravidelných dárců z České republiky. A proto se mimo jiné i na Seznam.cz objevily ručně psané vzkazy od holčičky Amal ze Sýrie, učitele Mohamada z Afghánistánu, pana Rudolfa z východní Ukrajiny a dobrovolníka Thet Mawa z Barmy.

Seznam.cz se připojil k oslavám čtvrtstoletí Člověka v tísni

Víme, že Člověk v tísni už 25 let pomáhá různě nejen v zahraničí, ale také doma, v České republice. V období od 19. 6. do 25. 6. 2017 kampaň pod hashtagem #Pomahameruzne představila tyto aktivity a vyzvala k tomu, aby lidé ukázali, že i všedními maličkostmi mohou pozitivně ovlivnit svoje okolí. Ať už jde například o pomoc sousedce, která už nemůže do schodů s velkým týdenním nákupem, o třídění odpadu nebo vedení dětí k tomu, aby v tramvaji pustily staršího člověka sednout. Člověk v tísni svou činnost představil také „off-line“ na mezinárodním hudebním festivalu United Island v Praze, kde nechyběli naši kolegové ze Seznam Zpráv. A Bára pro Proženy.cz popsala, proč se rozhodla pracovat v Člověku v tísni.

Stream.cz vysílal druhou řadu soutěže Hledá se LEADr.

LEADr. druhého ročníku soutěže projektu Jeden svět na školách, který vysílá Stream.cz, je nalezen. Vítězkou se stala Sabina Nguyenová z Harrachova s projektem Na Mamuta!: záchrana mamutího můstku v Harrachově. Do poroty v roce 2017 zasedl Jindřich Šídlo, který také Sabinu vyzpovídal v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Cílem soutěže je oslovit mladé lidi, kteří mají potenciál stát se lídry. Má přispívat k rozvoji naší společnosti, ke kultivaci společenského a politického prostředí a zlepšování kvality české demokracie.

Představení charitativních partnerů na pražské centrále

Ve středu 12. 4. 2017 v pražské centrále všichni partneři Seznam.cz představili svoji práci – co dělají a čemu se věnují. Seznamáci tak měli příležitost zjistit, komu dlouhodobě společnost pomáhá. S Člověkem v tísni jsme se podívali do virtuální reality, kterou organizace představila už na festivalu Jeden svět. Prostřednictvím krátkých filmů tak bylo možné si nanečisto vyzkoušet například pocit slepoty.

Projekce k výročí 25 let připojení ČR k internetu

Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni jsme si 13. 2. 2017 připomněli 25. výročí připojení České republiky k celosvětové síti internet. Veřejnou projekci filmu Zázračné dítě internetu: Příběh Aarona Swartze v kině Světozor doplnila beseda na téma internetové bezpečnosti a vztahu technologií a občanských práv v současném světě. Té se spolu s Karlem Strachotou, ředitelem programu Jeden svět na školách, zúčastnili Ondřej Krátký (Liftago) a Michal Kubáň (národní koordinátor otevřených dat).

Zaměstnanci v Seznam.cz poprvé vybrali Skutečný dárek

Před vánočními svátky v roce 2016 pozval Seznam.cz své zaměstnance na snídani pro dobrou věc. Stoly se zaplnily pochoutkami všeho druhu na pražské centrále a na pobočkách v Brně a v Ostravě. Cílem bylo společnými silami složit částku, za kterou Seznamáci pořídí Skutečný dárek dle vlastního výběru. V celofiremním hlasování s velkým náskokem vyhrála sekce vzdělávání, konkrétně certifikát „Nauč učitele učit“. Jeho prostřednictvím tak zaměstnanci přispěli ke zkvalitnění etiopského školství.

Diváci Stream.cz našli s Jedním světem na školách mladého LEADrA

Díky projektu Jeden svět na školách vznikl pro Stream.cz pořad o soutěži Hledá se LEADr. V pěti dílech se představují mladí lidé ve věku 17 až 25 let, kteří se chtějí aktivně zapojit do dění ve svém okolí. Smyslem soutěže je, vedle vzdělávání účastníků, motivace mladých lidí k zájmu o komunální politiku a občanský aktivismus. Vítěz získává možnost tuzemské či zahraniční stáže a finanční podporu pro svůj projekt. Vítězkou první řady se stala Aneta Sklenářová z Tachova s projektem dobrovolnické pomoci seniorům v pečovatelských domech. Členem poroty byl za Stream.cz Janek Rubeš.