Adra - spolupráce ukončena

logo Adra

Jednou za našich firemních hodnot je slušnost. Jednáme férově a nejsme lhostejní k našemu okolí. Společně s humanitární organizací Adra pomáháme obětem přírodních katastrof, chudoby nebo válečných konfliktů. Společně jsme navíc pro zaměstnance Seznam.cz připravili projekt dobrovolnictví, díky kterému mohou pomáhat v domovech pro seniory, věnovat obnošené oblečení potřebným nebo pomáhat při odstraňování škod po povodních.

Seznam.cz podruhé sbíral oblečení pro humanitární organizaci ADRA

Ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací ADRA se Seznam.cz rozhodl zopakovat sbírku textilu. Ta proběhla od 2. do 16. ledna na centrále a pěti pobočkách Seznam.cz.

Na centrále Seznam.cz dobročinnou akci společně zakončili výkonný ředitel Seznam.cz Michal Feix a výkonný ředitel neziskové organizace ADRA Michal Čančík. Sbírka proběhla kromě Prahy i v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Plzni a Zlíně. Dohromady se odhadem vybralo okolo 7 kubíků oblečení. Zaměstnanci Seznam.cz přinesli dětské, pánské a dámské oblečení, a to nové i nošené. Velká poptávka byla také po ložním prádle, kuchyňském textilu, nádobí, dekách, spacácích a teplých bundách. To vše se našlo mezi 7 kubíky vybraného textilu od zaměstnanců Seznam.cz.

Na fotografii zleva: Michal Čančík, výkonný ředitel neziskové organizace ADRA a Michal Feix, výkonný ředitel společnosti Seznam.cz

Veřejná sbírka na pomoc lidem v zatopených oblastech

Nevládní organizace ADRA, dlouhodobý partner společnosti Seznam.cz, podrobně monitoruje povodňovou situaci a zapojuje se do pomoci lidem v zatopených oblastech. Na pomoc lidem zasaženým povodněmi ADRA otevírá veřejnou sbírku s číslem účtu 34983498/0300, variabilní symbol 391. Pomoci můžete také zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777. Prosíme vás, pokud můžete, podpořte povodňovou sbírku!

Pro další informace sledujte webové stránky www.adra.cz.
Povodňová telefonní informační linka organizace ADRA: 731 705 002, 739 105 080
E- mail: povodne@adra.cz

Seznam.cz sbírá oblečení pro „Sociální šatníky“ humanitární organizace ADRA

V rámci spolupráce s humanitární organizací ADRA vyhlásil Seznam.cz mezi svými zaměstnanci sběr oblečení pro sociální šatníky. Akce probíhá od pondělí 14. 1. do středy 23. 1. na čtyřech pobočkách společnosti Seznam.cz.

Sbírku zahájili na centrále Seznam.cz v Praze společně personální ředitelka Seznam.cz Helena Kuklíková a šéf DV ADRA ve Frýdku-Místku Michal Čančík. Sbírka proběhne kromě Prahy i v Plzni, Brně a Zlíně. Sama Helena Kuklíková přinesla do sbírky nejen oblečení, ale i peřiny a ložní prádlo, které jsou také velice potřeba. Sesbírané oblečení ze všech poboček bude na závěr akce převezeno do Frýdku-Místku, kde ho ADRA poskytne lidem v hmotné nouzi a část z něj prodá v rámci charitativní burzy. Z peněz získaných touto cestou pak ADRA dotuje provoz své pobočky.

Humanitární organizace ADRA pomáhá jak při živelných katastrofách a jiných mimořádných událostech doma i ve světě, tak při realizaci dlouhodobých rozvojových projektů jako je podpora vzdělání, zaměstnanosti, zajištění zdravotní a sociální péče. V rámci sociálních šatníků poskytuje zdarma materiální pomoc osobám bez přístřeší a v hmotné nouzi. Pro poslední jmenovanou činnost patří mezi nejžádanější pánské teplé oblečení, pánské spodní prádlo, spacáky a stany. To vše ocení lidé bez domova v současných mrazivých podmínkách dvojnásob.

Seznam.cz spolupracuje s humanitární organizací ADRA dlouhodobě. V loňském roce společně připravili i akci Mince denně

Na fotografii jsou Michal Čančík, vedoucí DV ADRA ve Frýdku-Místku (vlevo) a Helena Kuklíková, personální ředitelka společnosti Seznam.cz (vpravo).

Na fotografii jsou Michal Čančík, vedoucí DV ADRA ve Frýdku-Místku (vlevo) a Helena Kuklíková, personální ředitelka společnosti Seznam.cz (vpravo).

Připravili jsme projekt dobrovolnictví pro zaměstnance Seznam.cz

1. června 2012 - Už několikrát naši zaměstnanci předvedli, že dokážou pomoct v situacích, kdy je to skutečně potřeba. Třeba na jaře roku 2011, kdy kolegyni Ivaně shořel dům a Seznamáci se jí složili na novou střechu. Abychom jim pomáhání alespoň trochu usnadnili, připravili jsme s humanitární organizací Adra několik možností, jak podporovat potřebné.

Jednou až dvakrát ročně mohou Seznamáci přinést obnošené oblečení, které poté cestuje do sociálního šatníku organizace Adra. Ta ho rozdává lidem bez domova nebo za nízké ceny prodává těm, kteří se ocitli v hmotné nouzi. Pokud chtějí Seznamáci pomáhat častěji, mohou se zapojit do programu systematického dobrovolnictví. Jde o návštěvy dětí a starých lidí v nemocnicích, léčebnách dlouhodobě nemocných, domovech pro seniory nebo v dětských domovech po celé České republice. Pomáhat mohou i při mimořádných událostech, jako jsou živelné katastrofy. U nás se nejčastěji samozřejmě jedná o krátkodobou pomoc při odstraňování škod po povodních.

Podpořili jsme kampaň Mince denně

29. května 2012 - V květnu a červnu jsme naše uživatele upozorňovali na kampaň Mince denně, kterou u příležitosti 20. výročí svého založení připravila Adra. Cílem kampaně Mince denně je nabídnout způsob, jak jednoduše a pravidelně podporovat projekty humanitární organizace ADRA a přitom nijak zásadně nezatížit vlastní rozpočet. Na tuto akci se Seznam.cz rozhodl upozornit skrze Seznam Tip a bannerovou kampaní.

Adra Mince